Zapowiedź XVIII kolejki B - klasy

• autor: tadzik, 2014-05-15 11:36

Szlagierem kolejki spotkanie w Gołąbku, gdzie tamtejszy ULKS podejmował będzie Olimpię Latowicz, ciekawy mecz rozegrany zostanie również w Latowiczu - Świt podejmował będzie Kolektyw Oleśnice, 3 spotkanie które może okazać się interesujące to pojedynek LZS - u z Kosovią.

Zapraszam do TYPOWANIA wyników.

Laskar Laski Zryw II Sobolew zryw1.jpg (75×75)

Tym razem do czerwonej latarni ligi zawita druga drużyna Zrywu II, która po serii zwycięstw w ostatniej kolejce na własnym boisku musiał uznać wyższość lidera z Gołąbka przegrywając spotkanie 2:4. Laskar w ostatnich 3 spotkaniach stracił aż 22 bramki i tylko raz trafiae jąc do siatki rywala. W ostatnim spotkaniu drużyna Laskara uległa w Oleśnicy 8:0, w najbliższym spotkaniu taki wynik raczej się nie powtórzy, ale i tak Zryw zapewne sobie postrzela.

Rywal Ruchna - Legion Grębkówlegion.jpg (75×75)

Rywal w ostatnim spotkaniu w Latowiczu, nie miał wiele do powiedzenia i przegrał z Olimpią 4:0 co było i tak najmniejszym wymiarem kary. Legion na własnym boisku miał się zmierzyć z Polonezem Mordy, lecz zawodnicy z Mordów poddali się bez walki, nie stawiając się na spotkanie. W najbliższym spotkaniu nie ma wyraźnego faworyta, teoretycznie mocniejsza jest drużyna Legionu, jednak atut własnego boiska znajduje się po stronie gospodarzy. W tym spotkaniu stawiam na minimalną wygraną Rywala.

Świt Barcząca - Kolektyw Oleśnica

Świt po szalonym spotkaniu w Kosowie Lackim wreszcie się przełamał i pokonał tamtejszą Kosovię 4:5, co niewątpliwie pomieszało trochę szyki zawodnikom z Kosowa. Kolektyw na własnym terenie rozstrzelał najsłabiej spisującą się drużynę ligi - Laskar Laski 8:0. W rundzie jesiennej lepszymi okazali się zawodnicy Świtu wygrywając 2:3. Czy wygrana Świtu w Kosowie była dziełem przypadku, czy jednak zawodnicy z Barczącej złapali wiatr w żagle i teraz będą kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa? Po mimo słabego startu Świt w tym spotkaniu faworytem.

LZS StarawieśKosovia Kosów Lacki

LZS w ostatniej kolejce pauzował, jeszcze we wcześniejszej pokonał na własnym boisku Legion Grębków 3:1. W 5 spotkaniach rundy wiosennej 2 razy wygrywali a, w pozostałych ponosili porażki i z 18 punktami na koncie zajmują 8 pozycję w lidze. Na własnym boisku w najbliższej kolejce będą podejmowali Kosovię Kosów Lacki, która podrażniona ostatnią porażką u siebie ze Świtem, będzie chciała za wszelką cenę wywieźć z terenu rywali komplet punktów. Strata punktów może okazać się bolesna. Faworytem tego spotkania Kosovia. W pierwszym meczu padł wynik 4:3 dla Kosovi.

golabek1.jpg (75×75)ULKS Go​łąbek - Olimpia Latowicz

Bez wątpienia najciekawiej zapowiadające się spotkanie XVIII kolejki B - klasy. Do lidera z Gołąbka uda się nasza drużyna, która jako jedyna w tej rundzie nie zaznała porażki. W ostatniej kolejce ULKS wygrał na trudnym terenie w Sobolewie z tamtejszym Zrywem 2:4, a Olimpia pokonała u siebie Rywala Ruchna 4:0. W historii spotkań z Gołąbkiem na 4 rozegrane oficjalne mecze zanotowaliśmy remis oraz 3 porażki - stosunek bramek 3:17 co nie stawia nas w dobrej sytuacji przed najbliższym spotkaniem. Kolejnym argumentem po stronie gospodarzy jest to, iż do meczu nie przystąpi jeden z naszych motorów napędowych Piotr Zadrożny - pauzujący za nadmiar kartek. Obie drużyny na pewno przystąpią do tego meczu mocno zmotywowane, porażka jednych lub drugich może źle odbić się na miejscu w tabeli - choć w bardziej uprzywilejowanej pozycji są gospodarze. Faworytem spotkania drużyna gospodarzy, jednak Olimpia w tej rundzie pokazała już że łatwo skóry nie oddaje.

autor: ~STS 2014-05-16 08:22:08

avatar Laskar - Zryw 1:5
Rywal - Legion 3:2
Świt - Kolektyw 4:3