Zapowiedź XIII kolejki B - klasy

• autor: tadzik, 2014-04-10 08:33

Przed nami XIII kolejka rozgrywek sezonu 2013/2014, dla kogo okaże się ona pechowa, a kto będzie schodził z boiska z podniesionymi głowami? Odpowiedź na te pytania poznamy już w najbliższy weekend. Dwa spotkania rozgrywane są w sobotę, Olimpia na własnym stadionie podejmować będzie Kolektyw Oleśnica oraz Zryw II Sobolew zmierzy się u siebie ze Świtem Barcząca.

Przypominam o typowaniu wyników meczy w naszym TYPERZE oraz zapraszam do podawania swoich typów w komentarzach pod zapowiedzią.

zapowiedzi w rozwinięciu...

legion.jpg (75×75)Legion Grębków - Kosovia Kosów Lacki

Legion który w kolejce inaugurującej rundę wiosenną pauzował będzie podejmował obecnego wicelidera tabeli, który w ostatnim spotkaniu na własnym boisku zanotował remis z Olimpią Latowicz. Do Legionu w trackie przerwy między rozgrywkami dołączyło kilku nowych graczy, a najbardziej znanym w lokalnym środowisku jest zawodnik pozyskany z Fenixa Siennica Rowicki Radek. Kosovia nie ma najlepszego bilansu w meczach z Grębkowem na 5 rozegranych  spotkań 3 górą byli gospodarze najbliższego spotkania, raz wygrywali goście i raz zanotowano remis. Tym razem Kosovia będzie miała również ciężko o punkty, ponieważ na boisku nie zobaczymy ich najlepszego zawodnika, obecnego lidera strzelców - Marcina Wojtczuka (pauzuje za kartki). Nie mniej jednak jak na wicelidera przystało Kosovia z trudnego terenu powinna wywieźć punkt.

Typ: X

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------golabek1.jpg (75×75) ULKS Gołąbek - LZS Starawieś

Mecz na 99% będzie toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy w swoim pierwszym spotkaniu wygrali na wyjeździe z drużyną Świtu 0:3. Takim samym wynikiem bramkowym w derbach pomiędzy LZS-em a Rywalem Ruchna, górą okazali się zawodnicy Ruchny sprawiając na początku rundy niespodziankę. ULKS na własnym stadionie będzie bardzo groźny i tylko olbrzymie szczęście mogłoby pomóc drużynie ze Starejwsi wywalczyć choćby punkt. LZS jednak zapewne zrobi wszystko co w ich mocy, aby zrehabilitować się po porażce w spotkaniu na inaugurację rundy.

Rywal Ruchna - Polonez Mordy

Atutem Rywala w meczu z Mordami będzie to że grają na własnym boisku, uskrzydleni wygraną w pierwszej kolejce rundy wiosennej zrobią wszystko aby w kolejnym spotkaniu zainkasować 3 punkty. Polonez tak jak w rundzie jesiennej, tak i na wiosnę widać że ma problemy w meczach na wyjeździe (chociaż to pierwszy mecz), świadczy o tym choćby ostatnie spotkanie - co prawda wygrane, lecz w meczu z Laskarem każdy obstawiał pewne zwycięstwo Mordów, tymczasem do 70 min pachniało sensacją. Jednak w ostatnich 20 min zawodnicy przyjezdni wzięli się w garść i wyszarpali punkty Laskarowi, najpierw doprowadzając do remisu i później w 90 min. wychodząc na prowadzenie. Jako faworytów tego meczu uważam Rywala.

zryw1.jpg (75×75)Zryw II Sobolew - Świt Barcząca

Spotkanie zespołów które w kolejce inaugurującej rundę wiosenną, przegrały swoje spotkania. Zryw na wyjeździe w Oleśnicy przegrał z tamtejszym Kolektywem 3:1, oraz Świt który uległ niespodziewanie łatwo zawodnikom ULKS - u 0:3. W ubiegłej rundzie Zryw pokazał że nie zwykł przegrywać w roli gospodarza (poza pierwszym spotkaniem) i zapewne będzie chciał wziąć rewanż za porażkę 1:2 z jesieni. Świt podrażniony porażką z Gołąbkiem (na pewno nie tak wyobrażali sobie to spotkanie), nie może pozwolić sobie na kolejne straty punktów, ponieważ za plecami ma 3 drużyny które mogą go pozbawić 3 miejsca w tabeli.

Olimpia Latowicz - Kolektyw Oleśnica

Spotkanie sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli. Oleśnica w ostatnim spotkaniu wygrała z drugą drużyną Zrywu Sobolew 3:1 - jak można wyczytać u nich na stronie, prawie przez cały mecz drużyny prowadziły wyrównaną walkę, ale w końcówce spotkania lepsi okazali się gospodarze. Olimpia z Kosowa Lackiego wywiozła 1 pkt, co po przebiegu meczu nie powinno zadowolić naszych zawodników. Można powiedzieć że Olimpia ma patent na Kolektyw - w 5 oficjalnych spotkaniach to nasza drużyna za każdym schodziła z boiska jako zwycięzca (w 4 spotkaniach padały wyniki 4:2). Wzmocniona Oleśnica będzie chciał za wszelką cenę przełamać fatalną passę w meczach z Olimpią, mam jednak nadzieję że nie tym razem. Do drużyny powinien powrócić już ulubieniec trenera towarzysz Kaniewski. W meczu natomiast nie zobaczymy Hawryluka, który pauzuje za kartki.

autor: ~STS 2014-04-10 11:33:33

avatar Legion - Kosovia 2:2