LZS Starawieś - Olimpia Latowicz 3:5 (3:1)

Bramki: Pawłowicz x 2, Olko x 2, Kaniewski

Skład: Płochocki - Kowalski, Wycisłowski, Dziugieł P, Jajszczak - Kaniewski, Czerwiński(75' Reda), Zadrożny, Rechnio(85' Gajowniczek), Pawłowicz - Olko

relacja w rozwinięciu...

W sobotnie popołudnie w ramach XI kolejki b – klasy zmierzyliśmy się na wyjeździe z LZS Starawieś. Początek spotkania to przewaga drużyny Olimpii, która wymieniała sporo podań nie dopuszczając przeciwnika do piłki. Ok 5. min meczu na prowadzenie Olimpii wyprowadza Pawłowicz, który otrzymuje idealne podanie od Rechnia i strzałem lewą nogą w długi róg bramki zdobywa bramkę. W kolejnej akcji pod bramką LZS – u strzał sprzed pola karnego oddaje Czerwiński, lecz piłka trafia tylko w słupek bramki. W kolejnych minutach Olimpia długo utrzymuje się przy piłce, lecz gra toczy się głównie w środku pola, gracze gości nie potrafią stworzyć sobie sytuacji do podwyższenia wyniku a do głosu coraz częściej dochodzą gospodarze. Na efekty nie muszą długo czekać, jedna z akcji przynosi wyrównanie. Zawodnik Starejwsi dostrzega wysuniętego z bramki Płochociego i decyduje się na strzał, piłka lobuje naszego bramkarza i wpada do siatki. Kolejne minuty gra toczy się w strefie środkowej boiska. Nasi zawodnicy nie mogą stworzyć sobie sytuacji do zmiany wyniku, to jednak udaje się gospodarzom. Po wrzutce piłki z rzutu wolnego w pole bramkowe Olimpii, nasi obrońcy mijają się z futbolówką a bramkę na 2:1 strzałem głową zdobywają gospodarze. W szeregach gości widać zdenerwowanie, czego rezultatem w ok 38. minucie jest wykluczenie z gry Zadrożnego. Między zawodnikiem Olimpii a LZS – u dochodzi do spięcia i sędzia jest zmuszony usunąć z placu obu zawodników. Olimpia w końcówce pierwszej połowy traci koleją bramkę i na przerwę schodzimy z wynikiem 3:1.

Po przerwie obraz spotkania całkowicie się odmienił, garstka kibiców która wybrała się na mecz, głośno dopingowała swoich zawodników, dzięki czemu nasi gracze byli bardziej zmobilizowani a to przekładało się na bardzo dobrą grę naszej ekipy i sprawiało, że nie wychodziliśmy z połowy przeciwnika, co raz zagrażając bramce gospodarzy. Bramkę kontaktową zdobywa Olko. Kolejne minuty meczu nasi zawodnicy dążą do wyrównania. Po akcji prawym skrzydłem piłkę w pole karne dośrodkowuje Pawłowicz a do piłki najwyżej wyskakuje Kaniewski i strzałem głową doprowadza do wyrównania. Olimpia za wszelką cenę chce wygrać to spotkanie, gospodarze ciągle zamknięci na własnej połowie nie potrafią wyjść z piłką i zagrozić bramce rywali. Na prowadzenie wychodzimy za sprawą Pawłowicza. Kolejną bramkę dokłada Olko, otrzymuje on podanie od Jajszczaka i sam na sam z bramkarzem umieszcza piłkę w siatce. Wynik 3:5 i jest już pewne że wywieziemy 3 pkt ze Starejwsi. W jednej z ostatnich akcji meczu, w polu karnym rywala strzał głową oddaje Kaniewski, lecz piłka trafia w poprzeczkę, dobitka Olka – również poprzeczka. Gracze LZS – u wybijają piłkę z pola bramkowego i sędzia kończy spotkanie.

Gratulacje dla zawodników Olimpii, że po starcie 3 bramek w pierwszej połowie, potrafili się podnieść w drugiej i wygrać spotkanie. Podziękowania również dla kibiców, którzy w drugiej połowie dzielnie dopingowali nas i na pewno przyczynili się do wygrania tego spotkania.